česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Sv. Kryštof a Nevis

SvKrystof_Nevis-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že souostroví Sv. Kryštof a Nevis uplatňuje od 29. května 20210 nová opatření a podmínky vstupu do země mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19. Pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ SVATÉHO KRYŠTOFA A NEVISE

Hranice země jsou otevřené pouze pro plně očkované osoby s výjimkou dětí do 18-ti let v doprovodu plně očkovaných osob. Podmínky vstupu a volného pobytu na ostrovech se liší závislosti na délce a účelu pobytu. Za plně očkované osoby se považují ty, které obdržely obě dávky, případně jednu dávku jednorázové vakcíny Johnson&Johnson minimálně 14 dní před cestou; schválené vakcíny: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson&Johnson.                 Detailní informace na: https://www.stkittstourism.kn/travel-requirements

Všichni cestující musí vyplnit příjezdový dotazník (knatravelform.kn), který musí být schválen Ministerstvem národní bezpečnosti. Je třeba mít na paměti, že vstup na souostroví může být zamítnut. Všichni musí do systému nahrát také negativní výsledek testu RT-PCR pořízený maximálně 72 hodin před příletem, potvrzení o očkování a další doklady.

Všichni cestovatelé musí mít následující doklady ve fyzické formě: doklad o vyplnění zdravotního dotazníku, negativní výsledek testu RT-PCR, potvrzení o očkování, očkovací průkaz a doklad o objednané autorizované dopravy z letiště na místo pobytu. Mohou se ubytovat pouze ve vybraných hotelech splňujících vládní nařízení.

Cestující si hradí veškeré náklady spojené s karanténou, dopravou, testy i případnou izolací a hospitalizací.

2. DOPRAVA

Po příletu do země a v době povinné karantény je nezbytné využít taxi služeb vládou schválených společností.

3. OPATŘENÍ

V závislosti na délce pobytu jsou regulovány aktivity a volný pohyb nově příchozích. Sedmý den po příjezdu jsou cestovatelé povinni na vlastní náklady podstoupit RT-PCR test. Pouze po negativním výsledku dalšího RT-PCR testu 9-tý den pobytu jsou cestovatelé oprávněni k zcela volnému pohybu a zapojení se do života na ostrovech bez jakýchkoliv omezení. Platí povinnost udržovat sociální odstup, na veřejných místech nosit roušku a dodržovat nařízení častého mytí rukou.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Vládní portál s aktuálními informacemi o současné situaci: https://covid19.gov.kn/

Příjezdový dotazník: https://www.stkittstourism.kn/travel-requirements

Informace pro cesty do země: knatravelform.kn

 

5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.