česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Svatý Vincenc a Grenadiny

SvVincent_Grenadiny-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Svatý Vincenc a Grenadiny nadále uplatňuje mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ SOUOSTROVÍ SV. VINCENC A GRENADINY

Hranice země jsou otevřené pro očkované i neočkované osoby, podmínky vstupu se liší.

Všichni cestující musí před příjezdem vyplnit příjezdový formulář (https://stv.servicedx.com/formmgmt/travelform) a absolvovat test RT-PCR maximálně 72 hodin před vstupem do země. Plně očkované osoby musí mít potvrzení o očkování s nezbytnými informacemi v anglickém jazyce.

Plně očkované osoby (obdržely poslední nutnou dávku vakcíny minimálně 14 dní před cestou):

 • Po příletu bude cestující znovu testován.
 • Musí podstoupit povinnou karanténu po dobu 48 hodin v oficiálně schváleném ubytovacím zařízení a počkat na negativní výsledek testu, aby mohl karanténu ukončit.
 • Dva týdny před cestou je možné zažádat o podstoupení karantény v soukromém zařízení (toto zařízení musí být prázdné; všichni, kteří ho budou obývat, musí být plně očkovaní a dodržet 48 hodinovou karanténu).

Ostatní cestující z extrémně rizikových zemí (některé země Latinské Ameriky a JAR):

 • Po příletu bude cestující znovu testován.
 • Za využití vládou autorizované dopravy se musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí karanténu v délce 21 dnů. Musí doložit, že si rezervoval a zaplatil ubytování na tuto dobu.
 • Musí se podrobit testu RT-PCR sedmý a čtrnáctý den karantény.

Ostatní cestující z velmi rizikových zemí (USA, Čína, evropské země, Kanada a další, včetně všech zemí neuvedených v jiných kategoriích, tedy i České republiky):

 • Po příletu může být cestující znovu testován.
 • Za využití vládou autorizované dopravy se musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí karanténu v délce 14 dnů. Musí doložit, že si rezervoval a zaplatil ubytování na tuto dobu.
 • Musí se podrobit testu RT-PCR mezi čtvrtým a sedmým dnem karantény.

Ostatní cestující ze středně rizikových zemí (některé karibské ostrovy):

 • Po příletu může být cestující znovu testován.
 • Za využití vládou autorizované dopravy se musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí karanténu v délce 7 dní.
 • Musí se podrobit testu RT-PCR čtvrtý den karantény.
 • Dalších 5 dní po ukončení karantény musí být pod dohledem v některém ze schválených zařízení (vlastní domov, hotel apod.).

Ostatní cestující z málo rizikových zemí (některé karibské ostrovy):

 • Po příletu může být cestující znovu testován.
 • Není povinná karanténa v případě, že cestující nebyl v kontaktu s covid-pozitivní osobou a nevykonává rizikové zaměstnání (např. zdravotní personál, kanadští farmáři, členové posádky).

Cestující si hradí veškeré náklady spojené s karanténou, dopravou, testy i případnou izolací a hospitalizací.

2. DOPRAVA

Nejsou známa žádná omezení. V dopravních prostředcích je povinnost nosit roušku.

3. OPATŘENÍ

Některé obchodní aktivity a služby mohou být částečně omezeny (například omezení počtu lidí ve vnitřních prostorách). Platí povinnost udržovat fyzický odstup, na veřejných místech nosit roušku a dodržovat hygienu rukou.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Stránka Ministerstva zdravotnictví s protokoly ke COVID-19: http://health.gov.vc/health/index.php/covid-19-protocols-documents

Stránka Ministerstva zdravotnictví: http://health.gov.vc/health/


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.