česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Kolumbie

Kolumbie-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kolumbie  se v současné době nachází na seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19.

Před cestou do zahraničí ministerstvo zahraničních věcí českým občanům důrazně doporučuje registraci v systému DROZD. Současně MZV radí, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ KOLUMBIE A TRANZIT

Dle aktuálně platného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

Od 1. června 2021 již není pro cestu do Kolumbie vyžadován negativní výsledek RT-PCR testu na COVID-19. Cestující musí v rozmezí od 24 hodin do 1 hodiny před zahájením cesty vyplnit on-line formulář tzv. Check-Mig na stránkách Migračního oddělení. Dále se doporučuje přihlásit a zadat údaje do mobilní aplikace Coronapp.

2. DOPRAVA

Běžná mezinárodní letecká doprava byla obnovena od 21. 9. 2020. Vnitrostátní letecká doprava funguje normálně. Meziměstská pozemní doprava byla rovněž obnovena.

MHD v hlavním městě operuje na 100 %, při jejím použití je povinná rouška. Platí běžné omezení pro provoz soukromých vozidel podle posledního čísla poznávací značky (tzv. "pico y placa").

3. OPATŘENÍ

Velvyslanectví ČR v Bogotě doporučuje informovat se v ubytovacím zařízení o aktuálně platných omezeních v místě pobytu. 


4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Seznam laboratoří (PDF, 2 MB)

Migrační úřad

Magistrát hlavního města Bogotá


5. NÁVRAT DO ČR

Pro české občany, občany EU, držitele potvrzení o pobytu v ČR a cizince ze třetích zemí s povolením k pobytu v ČR platí na základě ochranného opatření následující pravidla která naleznete zde:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html#velmi-vysok%C3%BDm-rizikem-n%C3%A1kazy-(tmav%C4%9B-%C4%8Derven%C3%A1-barva)