english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky vstupu do Kolumbie

Kolumbie-flag
 

VSTUP NA ÚZEMÍ KOLUMBIE

Před cestou do zahraničí ministerstvo zahraničních věcí českým občanům důrazně doporučuje registraci v systému DROZD.  Současně radí, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

České velvyslanectví upozorňuje občany, kteří cestují do Kolumbie jako bezvízoví turisté, na nezbytnost prokázat svůj úmysl opustit zemi v zákonem stanovené lhůtě. To znamená mít zakoupenu buď zpáteční letenku, nebo letenku do jiné země. Turistovi s jednosměrnou letenkou hrozí, že bezprostředně po příletu jej imigrační úřad zadrží přímo na letišti a přinutí opustit zemi nejbližším možným letem. 

Pro vstup do Kolumbie není vyžadováno očkování proti onemocnění covid-19.

Pokud cestovatel v průběhu 15 dní před příjezdem do Kolumbie navštívil Brazílii, Angolu, Demokratickou republiku Kongo nebo Ugandu, je vyžadován doklad o očkování proti žluté zimnici. Toto očkování rovněž může být vyžadováno v případě plánu navštívit departmenty Amazonas, Arauca, Caquetá, Casanare, Cesar, Guanía, Guaviare, La Guajira, Meta, Putumayo, Vaupés či Vichada a obecně národní parky.

Doporučeno je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Cestující musí v rozmezí od 72 hodin do 1 hodiny před zahájením cesty vyplnit on-line formulář Check-Mig na stránkách Kolumbijského migračního úřadu. Všechny hlavní letecké společnosti zpravidla u odbavení kontrolují, zda cestující formulář vyplnil. Samotné kolumbijské migrační úřady po příletu ne vždy vyplnění formuláře kontrolují, povinnost jeho vyplnění trvá.

TRANZIT

Poslední opatření proti šíření nákazy covid-19 nezmiňují cestující přestupující na jiné lety v Kolumbii.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Momentálně v Kolumbii platí povinnost nosit roušky pouze ve zdravotnických zařízeních, jinde se nošení roušek již nevyžaduje. 

Běžná mezinárodní i vnitrostátní letecká doprava funguje normálně. Meziměstská pozemní doprava byla rovněž obnovena. Platí běžné omezení pro provoz soukromých vozidel podle posledního čísla poznávací značky (tzv. "pico y placa").

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Migrační úřad

Informační stránky pro návštěvníky Kolumbie

Magistrát hlavního města Bogotá

Ministestvo zdravotnictví Kolumbie – COVID-19

Seznam certifikovaných laboratoří – COVID-19

Ministestvo zdravotnictví Kolumbie – žlutá zimnice

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.