česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 aktuální podmínky cestování do Kolumbie

Kolumbie-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že od 14.12.2021 došlo ke změně podmínek vstupu do Kolumbie v souvislosti s epidemií COVID-19.

VSTUP NA ÚZEMÍ KOLUMBIE

Kolumbie se v současné době stále nachází na seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19. Před cestou do zahraničí ministerstvo zahraničních věcí českým občanům důrazně doporučuje registraci v systému DROZD.  Současně MZV radí, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. 

Od 14.12.2021 došlo ke změně podmínek vstupu do Kolumbie v souvislosti s epidemií COVID-19. Více podrobností zde...

OČKOVANÉ OSOBY

vstup do Kolumbie bude umožněn pouze těm cizincům, kteří byli kompletně očkováni a jsou minimálně 14 dní po poslední dávce, nebo těm, kteří mají alespoň jednu dávku očkování a prokáží se negativním PCR testem starým max. 72 hodin. Neočkovaní cizinci nebudou do země vpuštěni, i kdyby měli negativní PCR test!!!

Toto se netýká cizinců rezidentů, diplomatů a kolumbijských občanů, kteří se prokáží buď certifikátem o ukončeném očkování, nebo negativním testem PCR.

TESTOVANÉ OSOBY

Neočkovaní cizinci nebudou do země vpuštěni, i kdyby měli negativní PCR test!!! PCR test max. 72 hodin starý je nutné doložit v případě, že přijíždějící cizinec je očkován pouze jednou dávkou.

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Cizinci, kteří prodělali COVID-19, ale nejsou kompletně očkováni a nejsou minimálně 14 dní po poslední dávce, nebo kteří nemají alespoň jednu dávku očkování a neprokáží se negativním PCR testem starým max. 72 hodin, NEBUDOU do země vpuštěni.

DĚTI

Výše zmíněná opatření neplatí pro osoby mladší 18-ti let.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Cestující se musí v rozmezí od 24 hodin do 1 hodiny před zahájením cesty vyplnit on-line formulář tzv. Check-Mig na stránkách Migračního oddělení. Dále se doporučuje přihlásit a zadat údaje do mobilní aplikace Coronapp.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

V současné době je povinnost nosit roušky na všech veřejných místech a to i na ulici, v dopravních prostředcích, atp. Pro vstup do restaurací a veřejných prostorů jako jsou kina, divadla, muzea… je nutné se prokázat očkovacím certifikátem.

Běžná mezinárodní letecká doprava byla obnovena od 21. 9. 2020. Vnitrostátní letecká doprava funguje normálně. Meziměstská pozemní doprava byla rovněž obnovena. Platí běžné omezení pro provoz soukromých vozidel podle posledního čísla poznávací značky (tzv. "pico y placa").

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Běžný postup, samoizolace, v případě komplikací a těžkého průběhu vyhledat lékaře.

TRANZIT

Poslední opatření proti šíření nákazy COVID-19 nezmiňují cestující přestupující na jiné lety v Kolumbii.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Seznam certifikovaných laboratoří – COVID-19

Migrační úřad

Ministestvo zdravotnictví Kolumbie – COVID-19

Magistrát hlavního města Bogotá

Ministerstvo zahraničních věcí – COVID-19

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Pro české občany, občany EU, držitele potvrzení o pobytu v ČR a cizince ze třetích zemí s povolením k pobytu v ČR platí na základě ochranného opatření následující pravidla která naleznete zde: …