česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Kolumbie

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že vzdušný prostor Kolumbie zůstává až do odvolání uzavřený. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území České republiky MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ KOLUMBIE A TRANZIT:

Opatření zákazu vstupu na území Kolumbie pro zahraniční cestovatele bez pobytového oprávnění trvá. Kolumbijská mezinárodní letiště budou pro komerční lety uzavřená do 31. 8.

3. DOPRAVA:

Vnitrostátní letecká i pozemní regionální doprava (osobní i hromadná) je až do odvolání zrušena. Ve městech funguje omezeně MHD (v Bogotě do 35 % kapacity), při jejím použití je povinná rouška. V Bogotě do 15. 6. platí opatření zákazu používání vozidel, pokud nespadají do 46 výjimek stanovených již na začátku karantény (v případě nutné lékařské péče, pořízení základních potřeb, práce v nezbytně nutných sektorech apod.).

4. OPATŘENÍ:

Celonárodní karanténa byla prodloužena do 31. 5., v Bogotě do 15. 6. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo povinné nošení roušek v hromadné dopravě, v Bogotě jsou roušky povinné všude na veřejnosti.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Stránky Migračního úřadu