česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vydávání cestovních pasů

V případě potřeby podat žádost o cestovní pas obsahující strojově čitelné údaje a nosič dat s biometrickými údaji je možné tak učinit na našem úřadě v Bogotě. Bezpodmínečnou podmínkou je osobní přítomnost žadatele.

Dne 1. ledna 2016 vstoupila v platnost novela zákona o cestovních dokladech, která přináší několik významných změn v praxi:

  • přestal existoval cestovní pas bez strojově-čitelné zóny a bez nosiče dat s biometrickými údaji (tzv. pas-blesk),
  • rozšířil se okruh osob oprávněných k převzetí hotového cestovního dokladu, např. v odůvodněných případech o zplnomocněného zástupce,
  • existuje možnost požádat si o cestovní pas na zastupitelském úřadu ČR v zahraničí a převzít jej u obecního úřadu obce s rozšířenou působností,
  • existuje možnost požádat o cestovní pas na zastupitelském úřadu ČR v zahraničí a převzít jej prostřednictvím honorárního konzulárního úřadu v místě pobytu.

V případě nouze, kdy dojde ke ztrátě či odcizení cestovního pasu ČR lze požádat náš úřad o vystavení náhradního cestovního průkazu. V pracovní době využijte telefonní číslo našeho úřadu 0057-1-7429142, v době mimopracovní pak mobilní číslo 0057-310 668 4855.