english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko letos v Kolumbii podpoří dva rozvojové projekty

V rámci české rozvojové spolupráce proběhlo na konci roku 2021 nové kolo výběrového řízení na malé lokální rozvojové projekty. Velvyslanectví ČR v Bogotě obdrželo celkem 190 návrhů, z nichž byly nakonec vybrány dva rozvojové projekty. První má za cíl zajistit přístup k pitné vodě žákům v odlehlé části departamentu Meta. Druhý se věnuje palčivé problematice zpracování a recyklace odpadů. Oba projekty by měly být uvedeny do praxe do konce října 2022 s finanční podporou z české rozvojové pomoci.

Corporación 900 Metros de Cultura

Corporación 900 Metros de Cultura

Dne 25. a 26. dubna velvyslankyně Lukešová a představitelé organizací, jejichž projekty se budou letos realizovat, podepsali příslušné smlouvy o spolupráci. První z projektů se zaměřuje na vybudování hydratační zóny s pitnou vodou pro vzdělávací zařízení ve vesničce Cabuyaro, nacházející se v departmentu Meta. Realizátorem je nezisková organizace Corporación 900 Metros de Cultura, která chce tímto způsobem zajistit přístup k nezávadné pitné vodě pro téměř 900 dětí. Součástí projektu jsou i školící aktivity.

Velvyslanectví ČR v Bogotě

Velvyslanectví ČR v Bogotě

Asociace Los Goleros, realizátor druhého projektu, si stanovila za cíl podpořit bogotskou komunitu recyklátorů, tedy dlouhodobě vyloučenou sociální skupinu. Zároveň chce do praxe zavést principy cirkulární ekonomiky a to vybudováním uzavřeného multifunkčního systému na zpracování pevného i organického odpadu. Ambiciózní návrh zahrnuje i zřízení kogeneračního systému na výrobu energie, prasečí farmy a hydroponického systému pro pěstování zeleniny. Na projektu, který bude implementován na jižním předměstí Bogoty,  spolupracuje a finančně se na něm podílí také Národní univerzita Kolumbie.