english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika pomáhá indiánským komunitám Wayuu

Velvyslanectví ČR v Kolumbii zrealizovalo úspěšný projekt pomoci indiánskému obyvatelstvu Wayuu v kolumbijském departamentu La Guajira silně zasaženém důsledky extrémního sucha.

V rámci programu bilaterální rozvojové spolupráce mezi ČR a Kolumbií zrealizovalo Velvyslanectví ČR v Kolumbii malý lokální projekt zaměřený na podporu původního indiánského obyvatelstva Wayuu v departamentu La Guajira, municipiu Manaure, který je dlouhodobě postižen extrémními suchy. V pátek 29. července 2016 velvyslanec ČR v Kolumbii p. Miloš Sklenka v doprovodu své paní a konzula I. Klimenta navštívili Manaure, aby uskutečnili oficiální akt předání výsledků předmětného projektu. Realizace projektu měla podporu guvernéra departamentu La Guajira p. Jorge Enrique Veleze, kterého na slavnostním aktu zastoupila tajemnice pro záležitosti indiánů pí. María Margarita Pimienta.

laguajira

laguajira

laguajira2

laguajira2

Společně s Asociací tradičních indiánských autorit Shipia Wayuu v období mezi květnem a červencem letošního roku ČR financovalo vybudování studny s pitnou vodou v komunitě Paranachiamana, což zhruba 200 indiánských rodin přineslo dodávky pitné vody a posílení produkční kapacity vybraných produktů. Projekt zahrnoval také stavbu rybářské lodi za účelem zlepšení efektivity rybolovu  a jeho využití nejen pro obživu rodin samotných rybářů, ale též pro budoucí zajištění stabilních příjmů pro cca 30 rodin v komunitě Surria. 

laguajira3

laguajira3

laguajira4

laguajira4

Tento projekt financovaný z prostředků zahraniční rozvojové pomoci ČR byl prvním z řady, které Velvyslanectví ČR v Kolumbii plánuje realizovat v departamentu La Guajira na pomoc indiánskému obyvatelstvu Wayuu, které musí dlouhodobě čelit velmi vážné humanitární situaci.

laguajira5

laguajira5

laguajira6

laguajira6