english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České zkušenosti s pozemkovými restitucemi zajímají Kolumbii

Ve dnech 12. - 16. října 2015 zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Kolumbii návštěvu české odbornice na pozemkové restituce - ředitelky Krajského pozemkového úřadu pro Jihočeský kraj Ing. Evy Schmidtmajerové, CSc. - v Bogotě.

Během čtyřdenního pobytu Ing. Evy Schmidtmajerové, CSc., v Bogotě česká odbornice vystoupila na odborných seminářích uspořádaných pro pracovníky kolumbijské Generální prokuratury  a kolumbijského Úřadu pro pozemkové restituce při Ministerstvu zemědělství Kolumbie a zúčastnila se konference na téma "Výzvy pozemkových restitucí pro Kolumbii v období po ukončení ozbrojeného konfliktu", kterého se zúčastnilo na 100 hostů z řad odborné veřejnosti a zástupců médií. Akce se osobně zúčastnil i velvyslanec ČR v Kolumbii M. Sklenka, který pronesl několik úvodních slov. Akce se zúčastnil též generální ředitel Úřadu pro pozemkové restituce Ricardo Sabogal a Alejandro Reyes, kolumbijský odborník na pozemkové restituce a poradce vyjednávacího týmu při mírových rozhovorech v Havaně.

restituce1

restituce1

restituce2

restituce2

Ve čtvrtek dne 15. října se na rezidenci velvyslance uskutečnila recepce u příležitosti realizace projektu technické pomoci Kolumbii v oblasti pozemkových restitucí. Akce se zúčastnili zástupci Ministerstva zahraničí Kolumbie, Úřadu pro pozemkové restituce, Generální prokuratury, Úřadu pro pomoc s odškodnění obětí, Národní policie, dále diplomaté a zástupci sdělovacích prostředků a čeští krajané.

Následujícího dne 16. října 2015 proběhla tisková konference se zástupci vybraných kolumbijských médií, během níž velvyslanec ČR v Kolumbii M. Sklenka a česká odbornice v dané oblasti E. Schmidtmajerová odpovídali na otázky novinářů.

restituce3

restituce3

restituce4

restituce4