english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: IK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR v roce 2017 pomáhala indiánským komunitám Wayuu

V návaznosti na malý lokální projekt rozvojové spolupráce realizovaný Velvyslanectvím ČR v Kolumbii v roce 2016 byl i v roce 2017 realizován malý lokální projekt s názvem "Vybudování studny pro dodávky vody a posílení zdrojů výživy tradičním rybolovem".

Ministerstvo zahraničních věcí ČR prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Kolumbii zrealizovalo i v roce 2017 malý lokální projekt na pomoc indiánským komunitám Wayuu v kolumbijském departamentu La Guajira. Tento departament je již více než rok zasažen velmi špatnou humanitární situací postihující zejména děti.

wayuu

wayuu

V roce 2017 ČR podpořila pomoc indiánskému obyvatelstvu Wayuu financováním výroby jedné rybářské lodě a vybudování dvou studní s pitnou vodou v komunitách Kemechin, Paranachiamana a Camantusamana. Obě studny a loď přinesou užitek téměř 250 indiánským rodinám v oblasti La Guajira.

wayuu3

wayuu3

wayuu4

wayuu4

wayuu5

wayuu5

V souvislosti se slavnostním předáním výsledků projektu samotným příslušníkům indiánských komunit uspořádalo Velvyslanectví ČR v Kolumbii společně se zástupci Asociace tradičních indiánských úřadů Shipia Wayuu dne 6. července 2017 ve městě Riohacha tiskovou konferenci, kde seznámilo zástupce sdělovacích prostředků s výsledky projektu a pomocí ČR obecně.

wayuu6

wayuu6