english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bogotě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření nového honorárního konzulátu ČR v Ibagué

Dne 19. 3. 2019 proběhlo slavnostní otevření nového honorárního konzulátu v Ibagué, s působností pro departamenty Tolima, Meta, Vichada, Guainía a Guaviare pod vedením honorární konzulky paní Sybily Puente Escallon. ZÚ Bogota tím rozšířil síť svých podřízených HK na území Kolumbie na celkový počet šesti honorárních konzulátů.
 

Otevření proběhlo v sídle nového HK, jazykové škole Colombo Americano, jíž je HK Puente ředitelkou. Slavnostní inaugurace spojené se zahájením výstavy „1918/1968“ připomínající 100 let od založení Československa se zúčastnil starosta města Ibagué Guillermo Alfonso Jaramillo, zástupci místní obchodní komory, podnikatelských svazů a oborových grémií, čeští krajané, významní regionální podnikatelé, představitelé univerzit a kulturní obce a zástupci médií. Celkem se akce zúčastnilo přes 150 pozvaných hostů.

Starosta Jaramillo ve svém projevu vyzdvihl vzájemnou spolupráci mezi městem a ZÚ Bogota, která vyústila mj. v přejmenování jednoho z místních náměstí na náměstí Lidic v roce 2017 a odhalení památníku obětem lidické tragédie a ozbrojeného konfliktu v Kolumbii následujícího roku tamtéž. Česká republika byla oficiálně pozvanou zemí 1. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Ibagué (2016) a 2. Mezinárodního týdne města Ibagué, kterého se v roce 2017 zúčastnil jako zvláštní host bývalý ministr školství, mládeže a tělovýchovy a později ministr financí ČR I. Pilip. Honorární konzulka vyjádřila poděkování za svěřenou důvěru a naději, že se jí bude dařit úspěšně pokračovat v těchto i dalších projektech. Velvyslanec M. Sklenka ocenil významnou podporu města při rozvíjení bilaterální relace a předal starostovi G. Jaramillovi medailí Jana Masaryka za významný přínos k šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

Otevření Honorárního konzulátu ČR v Ibagué

Otevření Honorárního konzulátu ČR v Ibagué

Výstava o historii ČR "1918/1968" v prostorách nového HK Ibagué

Výstava o historii ČR "1918/1968" v prostorách nového HK Ibagué

Otevření HK Ibagué za přítomnosti starosty města G. Jaramilla

Otevření HK Ibagué za přítomnosti starosty města G. Jaramilla