português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání honorárních konzulů České republiky v Praze

Ve dnech 18. až 21. června 2019 se v Praze konalo celosvětové setkání honorárních konzulů České republiky. Bezmála 200 honorárních konzulů se v průběhu setkání, které se opakuje jednou za pět let, zabývalo tématy z oblasti konzulární, kulturní a obchodně ekonomické.

Honorární konzulové byli mimo jiné přijati ministrem zahraničních věcí ČR, Kanceláří prezidenta republiky, Senátem Parlamentu ČR a Univerzitou Karlovou. Řada z nich navštívila rovněž české firmy v regionech. Bohatý doprovodný kulturní a společenský program byl připraven i pro jejich doprovod.

Česká republika má v Brazílii druhý největší počet honorárních konzulů na světě, přičemž nejvíce jich má ve Spojených státech. Letošního setkání v Praze se z jurisdikce našich diplomatických zastoupení v Brazílii zůčastnili honorární konzulové Luiz Augusto Guadalupe (Belo Horizonte), Rafael Thales de Freitas (Blumenau), Fernando Lorenz Azevedo (Porto Alegre), Jiří Jodas (Recife), Diamantine Sobotka (Rio de Janeiro), Lex Barker (Guyana) e Steven Tjang-A-Sjin (Surinam).