português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva pro české občany dlouhodobě žijící v Brazílii

V souvislosti s probíhající pandemií koronaviru COVID-19 započalo Velvyslanectví České republiky v Brasília s okamžitou platností sestavovat seznam českých občanů dlouhodobě žijících ve státech konzulární působnosti velvyslanectví, kteří by měli zájem se u velvyslanectví dobrovolně zaregistrovat.

Konkrétně se jedná se o občany ČR žijící v brazilských státech AC, AL, AM, AP, BA, CE, DF, GO, MA, MT, PA, PB, PE, PI, RN, RO, RR, SE a TO, a dále ve státech přiakreditace, kterými jsou Republika Surinam a Kooperativní republika Guyana.

Občané ČR žijící v konzulární působnosti Generálního konzulátu České republiky v Sao Paulu (tzn. státy Espírito Santo, Minas Gerais, Mato Grosso do Sul, Paraná, Rio de Janeiro, Rio Grande do Sul, Santa Catarina a Sao Paulo), nechť prosím kontaktují dotyčný zastupitelský úřad.

Občané ČR, kteří by měli zájem být informováni v případě zhoršení bezpečnostní situace nebo jiných významných událostí (v krajním případě se může jednat i o výzvu k evakuaci či ověření zájmu o ni), nechť prosím zašlou na emailovou adresu velvyslanectví consulate_brasilia@mzv.cz své identifikační údaje (případně i údaje dalších členů své rodiny) v následujícím rozsahu:

jméno a příjmení
datum narození
číslo a platnost cestovního pasu ČR
adresa pobytu v Brazílii
telefon
a případně i druh/účel pobytu v Brazílii

Dále je zapotřebí v emailu s osobními údaji rovněž zaslat naskenovaný a podepsaný Souhlas se zpracovanim osobnich udaju (PDF, 121 KB).