português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Program UNIGOU Institutu česko-brazilské akademické spolupráce (INCBAC)

Dne 24. února 2017 se v Národní technické knihovně v Praze uskutečnilo setkání, na němž byly prezentovány výsledky výzkumných úkolů, které byly vypracovány studenty v rámci programu Unigou.

UNIGOU je program Institutu česko-brazilské akademické spolupráce (INCBAC), jenž spočívá v organizaci akademických stáží za účelem posílení dvoustranných vztahů prostřednictvím výměny znalostí a know-how na vysokoškolské úrovni. Studenti účastnící se tohoto programu mají možnost získat cenné akademické zkušenosti v zahraničí v rámci práce na výzkumném projektu souvisejícím se zaměřením jejich studia. Délka realizace jednotlivých výzkumných projektů je obvykle 2 – 3 měsíce. Během této doby se studenti stávají součástí mezinárodních výzkumných týmů a zahraničních pracovišť. Do této chvíle se programu zúčastnilo více než 200 brazilských studentů, kteří působili na Karlově univerzitě, Vysoké škole ekonomické v Praze, Vysokém učení technickém a Mendelově univerzitě v Brně, Západočeské univerzitě v Plzni a Technické univerzitě v Liberci.

Institut Česko-Brazilské akademické spolupráce INCBAC (Institute of Czech-Brazilian Academic Cooperation) podporuje rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Brazilskou federativní republikou prostřednictvím mezinárodní mobility vysokoškolských studentů, navazováním spolupráce mezi univerzitami a vědeckými centry, posilujíc tak vzájemné vztahy v oblasti kultury a vědy.

Podrobnější informace o činnosti Institutu česko-brazilské spolupráce lze nalézt na jeho oficiálních stránkách.