português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Brasília
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Akce Brazilské asociace producentů bavlny

Dne 25.7.2018 zorganizovala Brazilská asociace producentů bavlny (ABRAPA) sérii přednášek věnovaných produkci bavlny v Brazílii spojenou s návštěvou bavlníkové plantáže. Akce byla určena pro velvyslance a vedoucí obchodně ekonomických úseků zastupitelských úřadů v Brasílii.

Brazílie je v současné době 4. největším producentem (po Číně, Indii a USA) a zároveň 3. největším exportérem bavlny na světě. Téměř 80% plantáží je nositelem certifikace kvality ABR (Algodao Brasileiro Responsável) a BCI (Better Cotton Initiative), což řadí BR mezi světové lídry, pokud jde o udržitelnou produkci s ohledem na životní prostředí i sociální odpovědnost.

Návštěva jednoho z největších brazilských producentů bavlny SLC Agrícola na plantáži Pamplona ve státě Goiás, cca 120 km od Brasílie, byla naplánována s přihlédnutím k aktuálnímu období sklizně, a bylo tak možno shlédnout nejen ukázku strojové sklizně, ale rovněž proces čištění bavlny s využitím vyzrňovací a čistící linky, včetně ukázky třídění a klasifikace bavlny určené pro export. Společnost SLC Agrícola obhospodařuje více než 450 tisíc hektarů zemědělské půdy se zaměřením na pěstování bavlny, sóji a kukuřice.

Abrapa

Abrapa

Abrapa

Abrapa

Abrapa

Abrapa