português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ondřej Kašina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká ambasáda nabídne podnikatelům 24. 8. 2022 webinář o nových příležitostech v Brazílii

V kontextu s narůstající krizí a energetickými problémy v Evropě mnoho firem logicky hledá alternativní příležitosti pro výrobu, kooperace a investice v jiných oblastech. Jako atraktivní se jeví Brazílie, kde se hospodářství stabilizuje a v letošním roce má inflace poklesnout na meziroční míru 7,6 %. Vzhledem k poměrně stabilním cenám energií a dostupnosti surovin se BFR ukazuje být perspektivním místem pro české firmy. Zajímavá je skutečnost, že za prvních 5 měsíců roku 2022 se zvýšil vývoz ČR do Brazílie 3,6 x. Proto Velvyslanectví ČR v Brasília nabídne 24. srpna 2022 pro zájemce z českých firem webinář „Nové příležitosti v Brazílii“.

 

Webinář se uskuteční dne 24. srpna v 15.00 českého času v prostředí WEBEX.

O aktuálních příležitostech v BFR budou české podnikatele informovat představitelé brazilské Národní konfederace průmyslu,  Agentury pro investice APEX a SENAI, což je nejvýznamnější federální instituce na podporu výzkumu a aplikované vědy. Brazilští přednášející a organizátoři ze ZÚ Brasília budou účinkovat prezenčně z prostor Delegace EU v Brasília v rámci PRES CZ. Účast českých firem bude virtuální. Dále se zúčastní zástupci Oddělení Amerik z Ministerstva průmyslu a obchodu.

ZÚ Brasília zajistil brazilské přednášející vysoké úrovně, takže jejich informace budou mít velkou přidanou hodnotu pro všechny firmy zajímající se o Brazílii.

Prosíme zájemce, aby se hlásili na mailové adrese:   commerce_brasilia@mzv.cz

Ondřej Kašina, ekonomický rada Velvyslanectví České republiky v Brasília