português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na Obchodně ekonomickém semináři EU - Brasil - Paraná

Ve dnech 18. - 19. listopadu 2015 ekonomický diplomat ZÚ Brasília Filip Kanda navštívil hlavní město státu Paraná, Curitibu, kde se zúčastnil Konference, semináře a následného workshopu EU – Brasil – Paraná. Akci pořádala pro obchodní rady členských států Delegace EU v Brasília ve spolupráci s Federací průmyslu státu Paraná, FIEP. Cílem akce bylo vzájemné poznání, vyhledání a zhodnocení možností obchodně- ekonomické spolupráce a navázání partnerství. Evropskou delegaci reprezentovali diplomaté z rekordního počtu 16 členských států a zástupci EU.
 

Účastníci delegace byli v úvodu návštěvy přijati v guvernérském paláci Iguaçu. Během vlastního semináře zástupci státu Paraná a místního průmyslu vyzdvihli význam Evropy a partnerství a spolupráce s Evropou. Představili stát Paraná jako jeden z nejrozvinutějších a nejpokrokovějších států brazilské federace, s výhodnou polohou mezi největší latinskoamerickou průmyslovou a finanční metropolí São Paulem a rozvinutým brazilským jihem, potažmo bránou k dalším členům Mercosulu. Zdůraznili rozvinutou infrastrukturu a výhodné podmínky pro investory se zajímavými státními pobídkami v oblasti daní, podpory a financí. Ze strany Delegace Evropské unie zase zaznělo, že právě stát Paraná byl vybrán jako první destinace cest v tomto formátu právě pro její rozvoj hospodářství v četných oblastech, jako průmysl, zemědělství, doprava, služby, který má zájem se otevřít ke spolupráci s jinými regiony.

Kromě účasti na semináři a prezentace zemí Evropské unie pak delegace navštívila též některé firmy působící v Curitibě a Mezinárodní středisko pro inovace, SENAI. To funguje jako tzv. inkubátor podniků. SENAI nabízí mimořádné pobídky pro ustavení a zakládání nových firem a rozvoj inovátorských podnikatelských záměrů, nejrůznější zkušební období, odklady daňových splátek, a též infrastrukturu, know how a kontakty v nejrůznějších oblastech moderního aplikovaného výzkumu a start upů. V závěru byl na programu též velmi přínosný workshop B2B, během kterého stůl České republiky navštívil rekordní počet zástupců firem.