português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se zúčastní veletrhu LAAD 2017 v Rio de Janeiro

Několik českých firem se ve dnech 4. - 7. dubna 2017 v Rio de Janeiro zúčastní již 11. ročníku největšího obranného a bezpečnostního veletrhu v Latinské Americe - LAAD 2017.

Na veletrhu LAAD 2017 se představí společnosti AERO Vodochody, Oritest, EGO Zlín, ARESET, ECOPROTECT a ZLIN AIRCRAFT společně s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Oficiální českou delegaci na veletrhu povede pan Tomáš Kuchta, náměstek ministra obrany ČR.

Velvyslanectví ČR v Brazílii při této příležitosti zorganizovalo projekt na podporu ekonomické diplomacie, kterým bude společenský podnik s prezentacemi zúčastněných českých podniků určenými pečlivě vybranému publiku z řad vysokých vojenských představitelů z Brazílie a dalších zemí Latinské Ameriky a dále institucionálních partnerů a potenciálních zákazníků z komerční sféry.

Obor obranných a bezpečnostních technologií v současné době jednoznačně patří mezi nejperspektivnější odvětví v rámci česko-brazilské spolupráce. Vzpomeňme například účast společnosti AERO Vodochody v risk-sharingovém programu vývoje a výroby nového proudového dopravního letounu KC-390, který v roce 2015 představil brazilský EMBRAER, jenž je třetím největším výrobcem letecké techniky na světě.

Aktuálně probíhají i další společné projekty. Jedná se například o společnou výrobu obranných plynů v Brazílii, v pokročilém stavu jednání jsou i dodávky dopravní a speciální techniky pro brazilské ozbrojené síly.
 

Ing. Petr Klíma, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Brazílii