português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ondřej Kašina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká zmrzlina z Opočna reprezentovala na „Trhu ambasád“ v Brasília

Již 13. ročník dobročinného „Trhu ambasád“ (Feira das Embaixadas) se uskutečnil v sobotu 10. listopadu 2018 ve výstavním pavilonu v Parku Sáry Kubitschekové v Brasília. Mezi 87 zúčastněnými zastupitelskými úřady samozřejmě nechybělo Velvyslanectví České republiky v Brasília. Hlavní atrakcí našeho stánku byla česká zmrzlina, pro jejíž výrobu poskytla zdarma ingredience Mlékárna Opočno.
 

Podle předběžného odhadu organizátorů se této mezinárodní akce zúčastnilo téměř 30.000 návštěvníků – a to i navzdory tomu, že toho dne se na brazilské hlavní město snesl intenzívní a dlouhý déšť. Tato akce s dobročinnými účely je tradičně připravována Skupinou vedoucích zastupitelských úřadů a jejich partnerek a partnerů (Grupo de Cônjuges e Chefes de Missão).

Podobně jako většina ostatních velvyslanectví se naše ambasáda představila tradičními výrobky a nápoji. Nechybělo české sklo, sošky Pražského jezulátka a samozřejmě naše dvě hlavní piva – plzeň a budvar. V nabídce byla rovněž becherovka a pečivo zhotovené rodinami diplomatů.  Velmi originální byla již zmíněná nabídka zmrzliny, která byla umožněna díky nezištné podpoře podniku Česká zmrzlina z Opočna. Návštěvníky zaujala nejen zmrzlina, ale rovněž hezký propagační plakát opočenského podniku v módním retro designu.

Mlékárna Opočno poskytla pro účast na zmíněné dobročinné akci materiál na výrobu 1.500 porcí zmrzliny a odpovídající počet kornoutů. Byla to skvělá forma propagace, která se setkala s velkým zájmem brazilské veřejnosti. Zveme tímto české podniky, které mají zájem o propagaci svých výrobků v Brazíli, že mají možnost představit tyto výrobky na „Trhu ambasád 2019“. Jedná se o účinnou formu marketingu vzhledem k velké návštěvnosti zmíněné charitativní akce. 

Autor: Ondřej Kašina, ekonomický rada, Velvyslanectví České republiky, Brasília

přílohy

Trh ambasád, Brasília 321 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.11.2018