português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.novopackepivo.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští výrobci piva a pivovarských technologií se v březnu 2018 představí v brazilských městech Blumenau a Curitiba

Velvyslanectví ČR v Brasília s potěšením informuje, že ve dnech 5. – 9. března 2018 proběhne s podporou MZV ČR a MZe ČR ve městech Blumenau (stát Santa Catarina) a Curitiba (stát Paraná) projekt na podporu ekonomické diplomacie s názvem „Prezentace českého piva, minipivovarů a pivovarských technologií“.

Hlavním cílem projektu je komplexní prezentace českého piva a firem z oboru pivovarnictví. Je připravován v úzké spolupráci s honorárními konzuláty ČR v Blumenau a Curitiba. Státy Santa Catarina a Paraná patří k vyspělejším a bohatším v rámci Brazílie, jsou zde velké komunity potomků evropských přistěhovalců, dobrá znalost kvalitního piva a povědomí o českém pivu a jeho kvalitě. Město Blumenau každoročně pořádá slavnosti Oktoberfest, které jsou po těch mnichovských druhou největší akcí tohoto druhu na světě.

Z hlediska českých dodavatelů minipivovarů a souvisejících technologií půjde o unikátní příležitost zapojit se do „boomu“ tohoto odvětví v Brazílii, kde počet minipivovarů vzrostl mezi lety 2005 a 2017 ze 46 na 500, přičemž v posledních několika letech tento proces provázela hluboká hospodářská krize.

Pivo a související technologie jsou již několik let identifikovány jako perspektivní obor v aktuální Mapě globálních oborových příležitostí pro Brazílii.

Na brazilské straně jsou hlavními partnery akce radnice města Blumenau a svaz obchodu Fecomércio v Curitibě, které přislíbily dodat reprezentační prostory na prezentace, B2B jednání apod.

Předběžný plán projektu počítá v obou městech s prezentacemi zúčastněných firem, B2B a institucionálními jednáními, návštěvou pivovaru a společenskými podniky s partnery. V jednání je i možnost navázání akademické spolupráce s Vysokou školou piva a sladu v Blumenau.

Navrhovaný projekt je součástí série několika koordinovaných akcí Velvyslanectví ČR v Brasília a Generálního konzulátu ČR v São Paulo zaměřených na podporu průniku českého piva, minipivovarů, technologií a vstupů do výroby piva na brazilský trh. Cílem je využít současné chvíle, kdy i přes hospodářskou krizi existuje silná poptávka po kvalitním pivu coby důkazu společenského statusu a zároveň dochází k silnému rozvoji výstavby minipivovarů v zemi, a to zejména v oblastech Jihu a Jihovýchodu.

Realizace projektu ve vybraných městech, jež jsou od sebe vzdálena 210 km, přinese zúčastněným firmám jedinečnou možnost vstoupit na vyspělý a koupěschopný trh, který české pivo a technologie velice uznává, nicméně dosud se s nimi mohl setkat jen ve velmi omezené míře.

Související podnikatelskou misi bude organizovat Hospodářská komora ČR a bude vedena jejím viceprezidentem Bořivojem Minářem. Kontaktní osobou pro firmy, které budou mít zájem o účast v misi, je Bc. Kristýna Leinerová, e-mail leinerova@komora.cz, tel. +420 724 613 018. Více informací o podmínkách účasti v podnikateleké misi je k dispozici na stránkách Hospodářské komory ČR.

Kontaktní osobou na Velvyslanectví ČR v Brasília je Ing. Petr Klíma, e-mail petr_klima@mzv.cz, tel. +55 61 3242 7785.

 

Ing. Petr Klíma, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Brazílii