português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: KPR BFR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Elon Musk bude spolupracovat při monitorování Amazonie

Známý americký podnikatel Elon Musk navštívil 20. května Brazílii a ve městě Porto Feliz ve státě São Paulo se setkal v brazilským prezidetem Jairem Bolsonarem. Hlavním předmětem jednání byla nabídka Elona Muska, využít jeho satelitní a další komunikační kapacity k připojení 19.000 škol na brazilském venkově k rychlému internetu. Podle slov prezidenta BFR J. Bolsonara rovněž nabídnul E. Musk, že se jeho satelity budou podílet na monitorování stavu amazonských pralesů v zájmu jejich ochrany.
 

Kromě prezidenta BFR J. Bolsonara se jendání s E. Muskem zúčastnili rovněž brazilští ministři komunikací, zahraničí a obrany.

Návštěva amerického podnikatele E. Muska se v Brazílii setkala s velkou publicitou. Podle místních médií hodlá využít své sítě Starlink k připojení již zmíněných 19.000 brazilských škol v odlehlých oblastech k internetu. Brazilská regulační agentura ANATEL již udělali pro Starlink povolení začít s pokrytím Brazílie prostřednictvím satelitů.

Pro další formování konkurence v oblasti komunikací v Brazílii měla tato návštěva velký význam. Svědčí o tom mj. skutečnost, že jednání s E. Muskem se účastnili majitelé a výkonní ředitele významných společností, jako je například Claro, TIM, BTG Pactual, EMS, Riachuelo, Oi, a Rede D´Or.

Autor: Ondřej Kašina, Ekonomický rada Velvyslanectví Brasília