português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Fecomércio PR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání konzulárního sboru a obchodních komor ve státě Paraná

Honorární konzul České republiky ve státě Paraná, pan Darci Piana, se dne 17. července 2018 zúčastnil v sídle svazu obchodu Fecomércio PR v Curitibě prvního setkání zástupců konzulárního sboru akreditovaného v tomto státě a prezidentů v Paraná působících  obchodních komor. Hlavním tématem jednání bylo stanovení cílů, strategie a akčního plánu za účelem zlepšení vzájemného obchodu státu Paraná se zahraničím. 

Setkání se zúčastnili také představitelé místního zastoupení Ministerstva zahraničních věcí Brazílie a oborových svazů. Cílem setkání bylo zvýšení synergií, pokud jde o vzájemné vztahy se všemi zeměmi, které mají ve státě Paraná své zastoupení. Napříště by podobná setkání měla být organizována každý měsíc.

Akce se zúčastnili členové konzulárního sboru zastupující více než 20 zemí Evropy, Afriky a Latinské Ameriky. Každý z přítomných konzulů či prezidentů obchodních komor si ze setkání odnesl úkol, a to sice identifikovat zájmové produkty pro export a import mezi jednotlivými zeměmi a státem Paraná.

Další informace (v portugalštině) jsou k dispozici na stránkách Fecomércio PR