português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Brasília
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přípravná jednání pro podpis smlouvy s Brazílií o sociálním zabezpečení

Dalším projevem rostoucí intenzity bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Brazílií byla jednání v rámci přípravy Smlouvy mezi Českou republikou a Brazilskou federativní republikou o sociálním zabezpečení. Jednání se za podpory Velvyslanectví České republiky uskutečnila v Brasília ve dnech 22. až 25. října 2019.

Ve dnech 22. až 25. října 2019 se v Brasília uskutečnilo třetí kolo přípravných jednání na cestě k podpisu Smlouvy mezi Českou republikou a Brazilskou federativní republikou o sociálním zabezpečení.

Za českou stranu jednání vedly zástupkyně České správy sociálního zabezpečení Mgr. Radka Tesolinová, právník a metodik, mezinárodněprávní oddělení, odbor důchodového pojištění zaměstnanců, a Mgr. Jana Opltová, právník, oddělení mezinárodních pojistných vztahů, odbor nemocenského pojištění zaměstnanců.

Za brazilskou stranu vedla jednání paní Maria da Conceicao Coelho, hlavní koordinátorka mezinárodních smluv v brazilském Národním ústavu sociálního zabezpečení (INSS).

Jednání se týkala přesné podoby dokumentů pro naplnění Smlouvy mezi Českou republikou a Brazilskou federativní republikou o sociálním zabezpečení. Ta bude podepsána záhy a ZÚ Brasília o tom bude informovat.

Autor: Ondřej Kašina, ekonomický rada Velvyslanectví České republiky v Brasília