português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společenský podnik u příležitosti české účasti na LAAD 2017

Velvyslanectví ČR v Brasília zorganizovalo dne 5. dubna 2017 u příležitosti oficiální české účasti na mezinárodním veletrhu obranných a bezpečnostních technologií LAAD 2017 v Rio de Janeiro společenský podnik určený primárně pro partnery českých vystavovatelů v Brazílii a dalších zemích Latinské Ameriky.

Koktejl, jehož financování bylo zajištěno formou projektu na podporu ekonomické diplomacie ve spolupráci MZV ČR a MO ČR, se konal v reprezentativních prostorách jednoho ze dvou oficiálních hotelů veletrhu – Lounge Cobertura hotelu Windsor Marapendi a zúčastnilo se jej na 80 hostů.

Zahajovací blok vystoupení a prezentací moderoval obchodní rada ZÚ Brasília Petr Klíma. S úvodním projevem vystoupila Pavla Havrlíková, generální konzulka ČR v São Paulo, která představila členy české delegace a zástupce vystavovatelů. Následně vystoupil náměstek ministra obrany ČR Tomáš Kuchta, který ocenil dosavadní spolupráci obou zemí, jejímž největším dosavadním výsledkem je účast podniku Aero Vodochody na projektu vývoje a výroby vojenského transportního letounu KC390 brazilského výrobce Embraer, a vyslovil se pro její pokračování v podobě dalších projektů.

V dalším průběhu večera vystoupili s prezentacemi zástupci firem Aero Vodochody, Oritest a ZLIN Aircraft.

Veletrhu se na českém stánku zúčastnily firmy Oritest, EGO Zlín, Areset, Ecoprotect, ZLIN Aircraft a rovněž Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Náměstek ministra obrany ČR Tomáš Kuchta jednal v rámci veletrhu s řadou nejvyšších brazilských představitelů, mj. s Raulem Jungmannem, ministrem obrany Brazílie, Fláviem Basíliem, náměstkem ministra obrany Brazílie, a admirálem Ademirem Sobrinhem, náčelníkem společného generálního štábu brazilských ozbrojených sil. Ze všech jednání jednoznačně vyplynul oboustranný zájem na pokračování vzájemné spolupráce na poli obranných a bezpečnostních technologií.


Ing. Petr Klíma, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Brazílii

Galerie


Společenský podnik u příležitosti LAAD 2017