português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vědecko-technická mise z ČR do Brazílie dále posílí spolupráci v oblasti vědy a aplikovaného výzkumu

Ve dnech 16. až 20. března 2020 se uskuteční vědecko-technická mise z ČR do Brazílie (dále jen VTM), kterou povede předsedkyně Akademie věd České republiky Prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc. VTM se dále zúčastní předseda Technologické agentury České republiky (TAČR) prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc, a zástupci předních výzkumných středisek, jako je například Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, ČVUT v Praze (CIIRC), Ústav termomechaniky AV ČR a dalších. Podnikatelskou část mise povede místopředseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny ČR a předseda Podvýboru pro vědu, výzkum a inovace Pavel Juříček.
 

VTM se uskutečňuje v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED), které umožňují pružnou spolupráci různých rezortů a organizací. V tomto případě se jedná o PROPED na němž se podílejí Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a CzechInvest.

Program VTM bude realizován v brazilských státech Rio de Janeiro (sídlo brazilské Akademie věd), Paraná a Sao Paulo. V průběhu VTM její účastníci budou jednat se zástupci hlavních brazilských organizací, které se zabývají podporou vědy a výzkumu, jako například SENAI, FIEP, FAPESP, FIESP, Invest Paraná a navštíví několik výzkumných ústavů. Program je rovněž zaměřen proexportním směrem a mohou se účastnit zástupci českých podniků s velmi vysokou úrovní aplikovaného výzkumu a inovací. S brazilskými partnery z řad vědců a inovativních podnikatelů bude delegace jednat o navazování kooperací a společných projektech.

Na přípravě VTM spolupracuje velvyslanectví České republiky v Brasília a Generální konzulát České republiky v Sao Paulu.

Další informace lze získat:

Za MPO: slovakova@mpo.cz

Za CzechInvest: Zdenek.Havel@czechinvest.org

Prostřednictvím mailové adresy: commerce_brasilia@mzv.cr

V případě GK Sao Paulo prostřednictvím mailu: Filip_Vavrinek@mzv.cz

K účasti v této misi je možno se přihlásit do 17. 2. 2020!

Autor: Ondřej Kašina, ekonomický rada, Velvyslanectví České republiky v Brasília