česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adam Ťoupalík se stal celkovým vítězem cyklistického závodu V4

Dne 24.7.2022 se jela poslední 4. etapa cyklistického závodu V4. Místem závodu se stalo okolí města Nová Baňa na Slovensku.
 

Poslední etapa cyklistického závodu V4 se konala pod záštitou slovenského ministra zahraničních věcí a evropských záležitostí Ivana Korčoka. Vítězem etapy, která měřila 144 km, se stal italský reprezentant Thomas Pesenti z týmu Beltrami TSA Tre Colli, následován českými jezdci z týmu Elkov –Kasper Adamem Ťoupalíkem a Jakubem Ťoupalíkem.

Celkovým vítězem závodu V4 se stal Adama Ťoupalík, který vedle stříbrné medaile ze závodu na Slovensku získal zlato v Česku a v Maďarsku, v Polsku pak obsadil 14. místo. Adam Ťoupalík se stal rovněž nejlepším českým závodníkem. Cenu za tuto posledně jmenovanou kategorii si převzal od zástupkyně velvyslance České republiky na Slovensku Aleny Jermářové.

I přes vysoké teploty se závod setkal s velkou diváckou podporou. Poděkování patří organizátorům a partnerům za skvělou přípravu této velké sportovní akce. Ocenění si zaslouží i policisté a dobrovolníci, kteří se podíleli na zajištění bezproblémového průběhu závodů. Závěrečná etapa cyklistického závodu zemí V4 se jela v nádherné přírodě v okolí města Nová Baňa.

Všem oceněným velmi blahopřejeme. 

Galerie


Cyklistický závod zemí V4