česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace projektu Future Forces Forum

Dne 10.2.2016 proběhla v prostorách ZÚ Bratislava prezentace projektu Future Forces Forum (FFF) za účasti 35 významných hostů ze sektorů obrany a bezpečnosti státu.
 

Paní velvyslankyně Livia Klausová přivítala řadu významných hostů z velení slovenské armády, policejního sboru, prezidenta Hasičského a záchranného sboru, ale také představitelů podniků, státní správy a samosprávy, vědy, výzkumu a vzdělávání. Ve svém úvodním vystoupení představila projekt FFF, jehož hlavní výstup „International Platform for Trends, Technologies in Defence and Security“ se uskuteční ve dnech 17.-21.10.2016 v Praze.

Prezentaci projektu poskytl ředitel Mezinárodního koordinačního centra projektu Future Forces Forum pan Pavel Zelenka. Projekt FFF je připravován s plnou podporou orgánů státní správy, českého průmyslu, vědy, výzkumu a vzdělávání. Představuje moderní, úspornou a účelnou, zároveň však velmi efektivní variantu mezinárodní prezentace v podobě návazných a vzájemně se doplňujících konferencí, seminářů, výstav, bilaterálních a multilaterálních jednání. Reaguje tím na aktuální potřeby obranných a bezpečnostních sil  v rámci mezinárodních obranných a bezpečnostních organizací, reaguje na potřebu interoperability v rámci NATO, iniciativy jako např. Smart Defence, Cyber Defence a Connected Forces. Zabývá se nejen obranou, ale i bezpečností, například v oblasti ochrany obyvatelstva, ochrany kritické infrastruktury, v oblasti bezpečnostního vzdělávání, výzkumu a vývoje.

Projekt svým charakterem rovněž zapadá do Mapy globálních oborových příležitostí, což se projevilo i na zájmu posluchačů. Z tohoto pohledu byla prezentace projektu FFF v Bratislavě úspěšná a do budoucna lze s projektem pracovat dlouhodobě a koncepčně.