česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michal Ziman
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká mincovna otevřela svoji první zahraniční pobočku

Dne 15. 6. 2020 byla slavnostně otevřena první zahraniční pobočka České mincovny z Jablonce nad Nisou, a to v Bratislavě.
 

Při  otevření prodejny byla slavnostně představena pamětní medaile slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, a to přesně 1 rok od jejího převzetí prezidentského úřadu. Výrobcem medaile je Mincovňa Kremnica, která je slovenským partnerem České mincovny. Autorem averzní strany s portrétem paní prezidentky je Štefan Novotný, reverzní stranu s motivem prezidentského paláce vytvořil Martin Sabol.

V bratislavské pobočce České mincovny lze zakoupit i medaile a mince vyrobené jejím slovenským partnerem Mincovňou Kremnica, která je jednou z nejdéle fungujících mincoven na světě. V prodejně si lze velmi dobře prohlédnout vystavené produkty, které jsou umístěny na vyvýšených podstavcích tak, aby byly zraku zájemců co nejblíže.

Slavnostní projev k otevření prodejny pronesl velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, ředitel České mincovny Michal Drtina, ředitel Mincovny Kremnica Vlastimil Kalinec a ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidentky Slovenské republiky Roman Roth.

Galerie


Česká mincovna