česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nabídka stipendií na Letní školu slovanských studií (LŠSS) - léto 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT ČR)  nabízí Slovensku 2 stipendia na FF UK Praha a  2 stipendia na FF UPOL Olomouc.
 

Letní školy slovanských studií (dále jen „LŠSS“) jsou studijní kurzy pořádané několika veřejnými vysokými školami v České republice. Kurzy se konají každoročně v průběhu letních měsíců (červenec, srpen, září) a jejich délka se pohybuje od 3 do 4 týdnů. Délku kurzu určuje pořádající škola.

V rámci svých vzdělávacích bloků nabízejí jednotlivé pořádající školy kurzy českého jazyka na různých úrovních pokročilosti, výběrové semináře zaměřené na českou literaturu, kulturu a dějiny, volnočasové aktivity zahrnující divadelní, hudební a taneční představení, exkurze, poznávací výlety apod. 

Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky, kteří jsou starší 18 let. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.

Konkrétní informace o podmínkách účasti, formulář přihlášky a seznam institucí přijímajících přihlášky naleznete na stránce MŠMT ČR. V případě Slovenska přihlášky přijímá Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR.