česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva východní části Slovenska

Ve dnech 25. – 27. 5. navštívily zástupkyně velvyslanectví ČR v Bratislavě, paní Hana Jelínková, konzulka a paní Zuzana Marková, 1. tajemnice, východní část Slovenska.

V Turně nad Bodvou uctily památku československých legionářů, kteří  zde v roce 1919 padli. V roce 1938 byl vzhledem k politickým událostem památník odstraněn, ale v roce 2000 byl znovu obnoven zásluhou Českého spolku na Slovensku.

V Košicích se uskutečnilo setkání s předsedou ústředí Českých spolků na Slovensku panem P. Doležalem, předsedkyní Českého spolku na Slovensku paní D. Takácsovou a předsedkyní spolku Česká omladina na Slovensku paní J. Morvayovou. Jednání se týkalo plánovaných akcí v nadcházejících měsících letošního roku a dalších aktuálních otázek spojených s činností a fungováním spolků.

Do Knihovny pro mládež města Košice byla zapůjčena výstava 12 světů, která představuje tvorbu nejvýznamnějších českých ilustrátorů dětských knih.

Památka T. G. Masaryka a M. R. Štefánika, dvou nejvýznamnějších zakladatelů Československého státu,  byla uctěna položením kytice u jejich společného památníku v Košicích.

Galerie


Cesta na východ Slovenska