česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava 104. výročí Dne vzniku prvního československého státu

Pietní akt u památníku T. G. Masaryka se konal v podvečer státního svátku ČR dne 28. 10. 2022.
 

Velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý pronesl úvodní slovo, kterým připomněl společnou historii Čechů a Slováků a ocenil přetrvávající vzájemnou spolupráci a přátelství. Setkání se zúčastnila řada osobností veřejného a politického života Slovenska, např. poslanci Peter Osuský a Ondrej Dostál, bratislavský župan Juraj Droba, starostka městské části Bratislava – Staré Město Zuzana Aufrichtová, předsedkyně a zástupci českých spolků v Bratislavě, předseda sokolské unie a další představitelé slovenských zájmových spolků, jako např. spolku na podporu vyhlášení dne  28. 10. dnem pracovního volna  na Slovensku a široká veřejnost. Setkání doprovázela dechová hudba Bílovčanka, která kromě dalších písní a hymny zahrála Masarykovu oblíbenou píseň Ach synku, synku, jež doprovázela pietní kladení věnců.

Věnec k památníku T. G. Masaryka položila, kromě přítomných na podvečerním setkání,  prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová, předseda Národní rady SR Boris Kollár a premiér Eduard Heger společně s  1. státním tajemníkem Ministerstva kultury SR Radoslavem Kutašem.  

Rozhovor českého velvyslance T. Tuhého ke 104. výročí vzniku ČSR si můžete poslechnout na Rádiu Slovensko a vystoupení velvyslance T. Tuhého v RTVS  můžete shlédnout v archivní záložce televize.

Galerie


Státní svátek 28. 10. 2022