česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Peter Ľahký
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevřeli jsme výstavu Z totality k slušnému Slovensku a Česku

Koncem října se uskutečnila v Bratislavě vernisáž výstavy finálových fotografií soutěže Z totality k slušnému Slovensku a Česku, která byla vyhlášená u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. Organizátorem byla agentura CzechTourism Slovensko a společnost PRO.Laika. Záštitu nad výstavou převzal velvyslanec České republiky na Slovensku pan Tomáš Tuhý.
 

„Naším cílem bylo zmapovat dění v české a slovenské společnosti od pádu Železné opony dodnes, médium fotografie je k tomu ideální,“ přibližuje Nora Gill, ředitelka CzechTourism Slovensko. Do fotografické soutěže se celkově zapojilo 300 fotografií, mezi kterými převládaly záběry z protestních shromáždění, a to od listopadu 1989 do současnosti. „Fotografie jsou dokladem probuzení se občanské společnosti jak v Čechách, tak na Slovensku, což je určitě pozitivní jev,“ dodala Gill. Odborná porota složená ze zástupců CzechTourism, PRO.Laika, redakce FOTOma, společnosti Canon a předsedy – špičkového fotografa Alana Hyži, vybrala 30 nejlepších snímků. 

Vernisáž výstavy se uskutečnila v prostorech PRO.Laika Gallery Restaurant v Bratislavě za účasti velvyslance ČR na Slovensku T. Tuhého. Organizátoři odevzdali krásné ceny 8 autorům, mezi kterými byli profesionální, ale i amatérští fotografové. První místo získal Tomáš Benedikovič z Denníku N s fotografií První prezidentka, druhé místo patřilo Petru Bodorovi a třetí příčka fotografovi Borisovi Némethovi. Dalšími oceněnými byli Ľuboš Paukeje, Jana Sedláková, Tomáš Tkáčik, Jozef Fekete a Juraj Bartoš.

Výstava zaznamenala také mediální ohlas – reportáž byla odvysílaná v rámci hlavních zpráv RTVS a v rádiu Regina.

Nejlepší fotografie ze soutěže Z totality k slušnému Slovensku a Česku si návštěvníci mohou prohlédnout v galerii PRO.Laika v Bratislavě do konce listopadu.

Galerie


Fotosoutěž Z totality ke slušnému Slovensku a Česku