česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Peter Korček
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření výstavy MĚSTA BEZ NÁS

Česko-slovenská výstava na bratislavském korzu

První novou veřejnosti přístupnou výstavou, která od 13. 5. 2020 oživuje centrum Bratislavy při uvolňujících se hygienických opatřeních, je česko-slovenská výstava Města bez nás – venkovní výstava 19 velkoformátových fotografií renomovaných umělců Karla Cudlína a Petra Korčeka. Fotografie zachycují Prahu a Bratislavu uplynulých týdnů, kdy život v obou metropolích poznamenala obdobná omezení. Expozici společně připravilo velvyslanectví ČR v Bratislavě a České centrum Bratislava.

Výstava je symbolicky instalována v těsném sousedství ambasády, na pěší zónu bratislavského historického centra. Už během prvního dne si ji prohlédlo množství obyvatel Bratislavy, kteří se do historického centra začínají vracet.

Dle očekávání vzbudila výstava mimořádný mediální zájem: velvyslanec ČR na Slovensku T. Tuhý, ředitelka Českého centra Bratislava V. Anýžová i slovenský fotograf P. Korček poskytli rozhovory jak českým, tak slovenským médiím.

Vzhledem k velkému zájmu o výstavu plánujeme uvedení výstavy i v dalších slovenských městech.

Více informací o výstavě naleznete na stránce Českého centra Bratislava včetně tiskové zprávy. Výstava potrvá do 10. června 2020.

Galerie


Města bez nás