česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Tomáš Tuhý navštívil Liptovský Mikuláš

Dne 12. února 2019 vykonal velvyslanec ČR návštěvu Liptovského Mikuláše, kde jednal s primátorem Jánem Blcháčem a s krajany z Českého spolku Liptov.

Velvyslanec Tomáš Tuhý při své cestě na sever Slovenska navštívil centrum turisticky atraktivního regionu, Liptovský Mikuláš. V dopoledních hodinách byl přijat vedením města, kterého se spolu s primátorem Jánem Blcháčem účastnili jeho zástupci Rudolf Urbanovič a Ľuboš Tryzna. Během jednání obě strany představily své priority pro následující období a s potěšením konstatovaly, že v mnoha oblastech lze nalézt shodu. Velvyslanec ČR ocenil podporu, kterou město poskytuje českým krajanům žijícím v Liptovském Mikuláši a také turistům, kteří do regionu přijíždějí.

Po krátké prohlídce města a muzea Janka Krála, během které doprovázel pana velvyslance zástupce primátora a předseda Českého spolku Liptov, se pan velvyslanec zúčastnil schůze krajanského spolku. Krajany ujistil o trvající podpoře českého velvyslanectví, prezentoval svou vizi spolupráce s krajanskými sdruženími a odpověděl na různé otázky členů českého spolku.

Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš