česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Košice
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Tomáš Tuhý navštívil Košice

Dne 4. 2. 2019 vykonal velvyslanec ČR návštěvu Košic, kde jednal s primátorem Jaroslavem Poláčkem, s županem Rastislavem Trnkou a s předsedy místních českých krajanských sdružení.

Velvyslanec Tomáš Tuhý při své cestě na východ Slovenska navštívil metropoli Košického kraje, kde se setkal s vedením města i župy i s předsedy Českého spolku, Českého spolku Košice a Slovensko-českého klubu. Cesta byly využita k představení aktivit zastupitelského úřadu a plánů na rok 2019. Partneři z Košic vyjádřili potěšení z možnosti pokračování spolupráce a apelovali na opětovné otevření generálního konzulátu ČR v Košicích.

Primátor Košic Jaroslav Poláček přijal návštěvu v prostorech Historické radnice, kde 17.9.2018 probíhalo společné jednání české a slovenské vlády. Primátor Poláček prezentoval svou vizi vedení města, zejména s důrazem na změny stylu komunikace a vedení. 

Košice

Košice

Další přijetí absolvoval Tomáš Tuhý u župana Rastislava Trnky. Delší čas setkání a zejména pracovní oběd dal příležitost k představení priorit i k debatě i obecnějších bilaterálních tématech.

Košice

Košice

Na závěr pracovního dne pozval velvyslanec Tomáš Tuhý předsedy českých krajanských spolků - Dagmar Takácsovou z Českého spolku Košice, Helenu Miškufovou ze Slovensko-českého klubu a  Pavla Doležela z ústředí Českého spolku na společné setkání. V přátelské atmosféře krajané představili své projekty. Z nichž nejdiskutovanější byl i s primátorem a županem připravovaný plán na oslavu hrdinů z bojů v roce 1919, kdy v okolí Košic padlo několik desítek legionářů.

Košice

Košice