česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předávání diplomů oceněným v rámci 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice

Dne 14. června 2017 proběhlo v reprezentačních prostorách ZÚ Bratislava slavnostní předávání diplomů dětem oceněným ve 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice.

Vzhledem ke skutečnosti, že slovenské školy jsou v soutěži velmi aktivní i úspěšné (bylo zasláno celkem 2570 prací, z nichž bylo celkem 138 oceněno), s ohledem na kapacitu sálu pozval zastupitelský úřad podobně jako v minulých letech vybrané školy a jednotlivce (podle kritérií úspěšnosti a podle vzdálenosti). Pozvání přijalo celkem 23 oceněných z Bratislavy, Holíče, Prešova, Skalice a Trenčína. Děti byly doprovázeny pedagogy a rodiči.

Velvyslankyně Livia Klausová na úvod setkání připomenula tragickou historii Lidic a představila Ivonu Kasalickou, kurátorka MDVV a vedoucí Lidické galerie, která se akce také zúčastnila. Následně velvyslankyně předala 32 diplomů a 12 medailí, ke kterým mladí výtvarníci obdrželi dárky od zastupitelského úřadu i od bratislavské kanceláře CzechTourism.

Následujícího dne, tedy 15. června 2017, pak proběhla v Pieštanech vernisáž vítězných prací z předchozích ročníků. Výstava potrvá v městské knihovně do 31. července 2017, poté se na dva měsíce (do 30. září 2017) přemístí do Košic (Knihovna pro mládež).

(Fotografie: Jan Zemiar)

Z předávání cen MDVV Lidice.

Z předávání cen MDVV Lidice.