česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelské fórum v oblasti vodohospodářství Žilině

Podnikatelské fórum spojené s odborným seminářem v oblasti komplexního řešení vodohospodářských systémů zorganizoval zastupitelský úřad dne 27.4.2017 v hotelu Holiday Inn v Žilině, a to ve spolupráci se Slovenskou obchodní a průmyslovou komorou SOPK Žilina.

Vodní hospodářství je problematika, která zajímá nejen odborné firmy, které se úpravou vody zabývají, ale také představitele měst a obcí, experty ministerstva životního prostředí a další. Voda je téma, které nás dnes provází na každém kroku.

Cílem projektu bylo realizovat podnikatelské fórum spojené s odborným seminářem v oblasti komplexního řešení vodohospodářských systémů (čističky odpadních vod, úprava pitné vody, využití nových technologií, včetně nanotechnologií, řešení ekologických zátěží atd.) Nositelem těchto moderních technologií a inovací v Česku je spolurealizátor projektu, pražská firma Ekosystems.

Společně s firmou Ekosystems byly pozvány i další společnosti, jako Mega, Klement, G-servis Praha, Ekoselect a další firmy zaměřené na čištění vod, membránové a osmotické procesy, stavební konstrukce atd. Záměrem projektu bylo nalézt nové obchodní partnery z řad vyspělých slovenských firem pro spolupráci na třetích trzích, ale také partnery pro výměnu zkušeností, know-how a informací. Jedinečnost a význam projektu spočívá v tom, že umožní vytvořit obchodní a vývojovou základnu založenou na partnerských vztazích vyspělých českých a slovenských společností.

Projekt významně podpořila velvyslankyně Livia Klausová, která se účastnila celého dvoudenního programu v Žilině, přednesla úvodní zahajovací projev a osobně pomáhala řídit průběh projektu.