česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: České centrum
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká mše vánoční v Dómu sv. Martina

V neděli 16. prosince 2018 od 19:00 hodin proběhl tradiční vánoční koncert - Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

Tradiční vánoční koncert připravil Zastupitelský úřad ČR spolu s Českým centrem a městskou částí Bratislava – Staré město.

V třetí adventní neděli předstoupili před publikum v hlavní bratislavské katedrále umělci ze Svatováclavského sboru a orchestru z Dolních Bojanovic. Amatérské hudebníky a zpěváky vedla dirigentka Lucie Škrháková, absolventka brněnské JAMU. Umělci jako poděkování představili divákům po bouřlivém potlesku část mladší Missae pastoralis, kterou nastudovali pro letošní vánoční svátky. Koncert byl zakončen společným zpěvem koledy Narodil se Kristus Pán.

Při zahájení koncertu uvedl ve svém projevu velvyslanec Tomáš Tuhý, že Vánoce jsou časem setkávání, a že celý rok 2018 byl časem setkávání Čechů a Slováků, kteří společně důstojně oslavili sté výročí založení Československa. Velvyslanectví České republiky je potěšeno tím, že Bratislavanům může přinést každý rok tento symbolický vánoční dárek, díky kterému se v Dómu svatého Martina setkávají příznivci společné historie a vzájemně obohacující spolupráce.

Přejeme krásné vánoční svátky 2018.

 

Česká mše vánoční v Dóme sv. Martina

Česká mše vánoční v Dóme sv. Martina

Česká mše vánoční v Dóme sv. Martina (PDF, 18 KB)