česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: NR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předsedové parlamentů V4 jednali v Bratislavě s partnery z Francie a Německa

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Radek Vondráček zastupoval Českou republiku na vrcholovém jednání slovenského předsednictví ve skupině V4.

Slovenské hlavní město hostilo dne 15. listopadu 2018 neformální setkání předsedů parlamentů zemí V4, kterého se účastnili také předsedové parlamentů z Německa a Francie. Program, který připravilo slovenské předsednictví V4, zahrnoval debatu o budoucnosti Evropské unie a uctění památky padlých v první světové válce.

Setkání se účastnili: Radek VONDRÁČEK, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky; Andrej DANKO, předseda Národní rady SR; László Csaba KÖVÉR, předseda Národního shromáždění Maďarska; Marek KUCHCIŃSKI, maršálek Sejmu Polska; Michał SEWERYŃSKI, vicemaršálek Senátu Polska; Wolfgang SCHAUBLE, předseda Bundestagu; Richard FERRAND, předseda Národního shromáždění Francie; Jean BIZET, předseda výboru pro evropské záležitosti Senátu Francie; Robert DEL PICCHIA, místopředseda výboru pro zahraniční věci, obranu a armádu Senátu Francie.

Dopolední debata se soustředila na budoucnost Evropské unie, zejména se zřetelem na blížící se volby do Evropského parlamentu. Po jednání proběhla tisková konference a oběd. Odpoledne se delegace z Bratislavského hradu přesunuly na vojenský hřbitov v Kopčanech, kde byly položeny věnce a květiny k památníku padlých v první světové válce.

Předsedové parlamentů V4 jednali v Bratislavě s partnery z Francie a Německa

Předsedové parlamentů V4 jednali v Bratislavě s partnery z Francie a Německa