česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

25. listopad - Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách

Velvyslanectví České republiky podporuje kampaň OSN „Orange the World“ proti násilí na ženách
 

25. listopad je Mezinárodním dnem proti násilí na ženách. Každoročně tímto dnem začíná kampaň pořádaná OSN „Orange the World“, která trvá až do 10. prosince.

Deklarace OSN o odstranění násilí na ženách z roku 1994 vymezuje násilí na ženách jako jakýkoli úkon násilí na základě pohlaví, který má za následek, nebo pravděpodobně povede k fyzické, sexuální nebo psychické újmě či utrpení žen, a to včetně vyhrožování těmito činy, zastrašováním nebo svévolným omezováním svobody, ať už ve veřejném nebo soukromém životě.

Kampaň připomíná, že stále mnoho milionů žen a dívek žije v zemích, kde není takové násilí považováno za trestný čin. Násilím jsou ženy diskriminovány v právním systému i v praxi a dochází tak k prohlubování nerovnosti mezi ženami a muži. Nadále je tedy nutné
podporovat programy pro předcházení a odstranění násilí páchaného na ženách a dívkách, se zvláštním zřetelem na nejzranitelnější skupiny.

Velvyslanectví České republiky v Bratislavě se připojuje k mezinárodní kampani „Orange the World“ vyzývající k zastavení násilí na ženách po celém světě. Násilí na ženách je porušením základních lidských práv člověka.

 

Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách

Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách

 

Orange the World

Orange the World