česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zavedení hraničních kontrol od 13.3.2020 - 7,00 hod. v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19

V souvislosti s šířením koronaviru rozhodl Ústřední krizový štáb Slovenské republiky o zavedení hraničních kontrol na hraničních přechodech s Českou republikou, Rakouskem a Maďarskem s účinností od 13.3.2020 - 7,00 hod.

Na území Slovenské republiky budou vpuštěni pouze občané Slovenské republiky s platným cestovním dokladem a osoby s trvalým nebo přechodným pobytem na území Slovenské republiky.

Podrobnosti budou dále specifikovány Ministerstvem vnitra Slovenské republiky. Věnujte zvýšenou pozornost aktuálním informacím zveřejňovaným na níže uvedených webových stránkách:

Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky

Ministerstva vnitra Slovenské republiky

Ministerstva zdravotnictví Slovenské republiky

Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky

Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky

Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu 

 

Informace o dopravních opatřeních na území Slovenské republiky v souvislosti se zavedením hraničních kontrol 

-Železniční doprava

Mezinárodní železniční doprava  není od 13.3.2020 - 7:00 hod. v provozu.

Vnitrostátní osobní železniční doprava je od 14.3.2020 v provozu dle sobotního jízdního řádu.  Železniční společnost Slovenské republiky (ŽSSK) a Železnice Slovenské republiky (ŽSR) pokračují v pravidelném dezinfikování železničních vagónů.

-Autobusová doprava

Mezinárodní autobusová doprava  není od 13.3.2020 - 7:00 hod. v provozu.

-Kamionová přeprava zboží

- Nákladní kamionová doprava na území Slovenské republiky i mezinárodní nákladní kamionová doprava je povolená s cílem zabezpečit zásobování obyvatelstva. Všichni řidiči kamiónů musí být vybaveni ochrannými prostředky, které je pro ně povinen zabezpečit jejich zaměstnavatel. 

-Lodní doprava

Od 13.3.2020 - 7.00 hod.  nesmí lodě přepravující osoby zastavovat v přístavech na území Slovenské republiky. Je povolen pouze tranzit přes území Slovenské republiky. 

-Letecká doprava

Od 13.3.2020 - 7.00 hod. je pozastavená mezinárodní letecká doprava na všech letištích Slovenské republiky. 

-Pošta

Od 13.3.2020 - 7.00 hod. funguje Slovenská pošta v upraveném režimu  tak, aby bylo zabezpečeno poskytování poštovních služeb s tím, že mohou být upraveny provozní hodiny poštovních úřadů.  Všechny pobočky Slovenské pošty jsou pravidelně dezinfikovány.