česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference SAIM a CAIM na ZÚ ČR v Bratislavě

 
Obchodně-ekonomický úsek ZÚ Bratislava  dne 1.6.2016 uspořádal pod záštitou velvyslankyně a ve spolupráci s asociacemi CAIM (Česká asociace interim managementu) a SAIM (Slovenská asociace interim managementu) konferenci na téma: "Strategické řízení změn ve firmách" a "Restrukturalizace a zvyšování efektivity firem v České a Slovenské republice".
 

Akce proběhla v prostorách ZÚ Bratislava a byla připravena ve spolupráci s Českou Asociací Interim Managementu CAIM vedenou Tomášem Pastrňákem z Ostravy a slovenskou pobočkou SAIM vedenou Romanem Maslenem z Bratislavy.  Hlavním cílem těchto institucí je zajistit pomoc malým a středním firmám v procesu restrukturalizace a změnového řízení. Restrukturalizační agentury poskytují finanční prostředky, ale zejména zajišťují personální zdroje potřebné pro provedení potřebných změn ve firmách, které nezvládají krizové situace, či mají problémy související se špatným řízením či jinými potížemi. Jedná se o unikátní projekt, který byl připraven a zorganizován obchodně - ekonomickým úsekem. ZÚ je přesvědčen, že řetězec podmínek vedoucích k úspěšnému exportu českých firem začíná v dobře řízeném, eventuálně ozdraveném výrobním podniku. Tento projekt ekonomické diplomacie je jedinečný právě ve výběru tématu a způsobu provedení celé akce.

Na konferenci vystoupili zkušení krizoví manažeři jako například Petr Karásek, kterému se podařilo v minulých letech stabilizovat situaci ve společnosti TATRA Trucks a.s. a další. Obvyklým cílem podobných akcí je podpořit malé a střední české podniky při pronikání na zahraniční trhy. Tato akce měla poněkud odlišný charakter, zaměřila se na zkušenosti předních českých interim manažerů při řízení podniků v krizových situacích. Proběhla velmi plodná výměna zkušeností a zajímavá panelová diskuse na téma vývoje ekonomiky, krizového řízení atd.  Akce se zúčastnilo cca 40 zástupců českých a slovenských podniků (Chemia Servis, Mikov Skalica, Renomia, Tatra, Minerva, aj.), obchodních komor (SOPK Bratislava, SOPK Žilina, OHK Hodonín), Asociace průmyslových svazů SR, Ministerstva hospodárstva SR a dalších.

 

Ing. Jaroslav Kalfiřt

Politické a obchodně-ekonomické oddělení ZÚ Bratislava