česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bratislavě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mediální podpora českého strojírenství na Slovensku

Ve dnech 7.-8. října 2019 se uskutečnila v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) incomingová mise tří slovenských novinářů do Brna na 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV).
 

Proped realizovalo Velvyslanectví ČR v Bratislavě ve spolupráci se společností Veletrhy Brno a financovalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Veletrhy Brno. Cílem projektu bylo zajistit mediální podporu českého strojírenství na Slovensku v návaznosti na 61. ročník MSV. Slovenští novináři zastupovali Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), odborný strojírenský časopis Stroje-Technológie-Ekológia a webový portál o byznysu a firmách TargetNews.sk.

V úvodní den MSV 2019 se slovenští novináři zúčastnili odhalení sochy T. G. Masaryka před pavilonem A, slavnostního otevření České národní expozice The Country for the Future v pavilonu Z a následné tiskové konference předsedy vlády ČR, ministra průmyslu a obchodu ČR a ministra zahraničních věcí ČR. Dále se slovenští novináři v úvodní den MSV Brno 2019 zúčastnili Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR, tiskové konference po ukončení sněmu a slavnostního otevření oficiální národní expozice Slovenské republiky v pavilonu V o rozloze více než 250 m2 pod značkou Good Idea Slovakia. V rámci expozice se představilo 25 slovenských vystavovatelů.

Druhý den MSV 2019 se slovenští novináři zúčastnili semináře „Ambice českého exportu“ za účasti státního tajemníka MZV, tiskové konference ministra průmyslu a obchodu ČR a státního tajemníka MZV se zahraničními novináři a rovněž semináře „Budoucnost dopravy a výzvy pro český průmysl“. Program slovenských novinářů dále zahrnoval rozhovory s vystavovateli z řad českých i slovenských firem.

Přítomnost slovenských novinářů na MSV Brno 2019 napomohla zvýšení povědomí o českém strojírenství na Slovensku mezi laickou i odbornou veřejností. Svědčí o tom několik odvysílaných nahrávek z MSV Brno 2019 v RTVS, zveřejněné články na webovém portálu TargetNews.sk nebo článek v odborném časopise Stroje-Technológie-Ekológia. Mediální výstupy slovenských novinářů z MSV Brno 2019 jistě přispějí k upevnění příznivého obrazu o českém strojírenství na Slovensku a napomohou exportu české strojírenské produkce na Slovensko. 


Autor: Jaroslav Remeš - ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bratislavě