česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bratislavě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hospodářský výbor PSP ČR v Bratislavě

Dne 7. června 2018 se uskutečnila pracovní návštěva Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Bratislavě.

Delegace Hospodářského výboru jednala s Výborem pro hospodářské záležitosti Národní rady Slovenské republiky. Mezi hlavní témata jednání patřily podnikatelské prostředí a překonávání regionálních rozdílů, energetická bezpečnost a problematika přenosových soustav, sdílená ekonomika s důrazem na přepravní služby.

Po ukončení jednání se uskutečnila návštěva Vědeckého parku Univerzity Komenského (UK) v Bratislavě. Delegaci poslanců PSP ČR přivítal rektor UK prof. Karol Mičieta, který je seznámil s hlavními cíly vědeckého parku, jeho specifickým zaměřením (biomedicína, molekulární biologie, biochemie, bioinformatika), problémy při budování vědeckého parku a výzvami, které univerzita v návaznosti na vědecký park překonává. Následná diskuze se věnovala vysokému školství v ČR a SR, fungování a financování vědeckých parků v obou zemích, možnostem spolupráce vědeckých parků a s tím souvisejícím legislativním změnám. Poslanci měli příležitost si prohlédnout unikátní laboratoře Vědeckého parku UK.


Vypracoval: Jaroslav Remeš - obchodní a ekonomický rada, Velvyslanectví ČR v Bratislavě