česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bratislavě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace a tisková konference k MSV Brno 2022

V budově Velvyslanectví ČR v Bratislavě se uskutečnila dne 29. září 2022 prezentace a tisková konference společnosti Veletrhy Brno, a.s. u příležitosti 63. ročníku mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který se uskuteční ve dnech 4.- 7. října 2022 na brněnském výstavišti. Tiskové konference se zúčastnili zástupci slovenských médií, Ministerstva hospodářství SR, vládní agentury pro rozvoj investic a obchodu SARIO, Svazu strojírenského průmyslu SR a Svazu strojírenské technologie ČR. Prezentaci zahájil velvyslanec ČR na Slovensku pan Tomáš Tuhý.
 

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Hlavním tématem letošního MSV jsou inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmyslu budoucnosti. Jedná se především o Průmyslu 4.0 a digitální továrnu, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Souběžně s MSV se konají specializované veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH.

Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata. Letos se bude věnovat především digitalizaci a energetice.

Reprezentativně zastoupeny budou všechny obory strojírenství, včetně klíčového obrábění a tváření. Zájem vystavovatelů o účast ukázal, že strojírenský veletrh je nepostradatelnou obchodní platformou a důležitým místem pro prezentaci nových technologií. Svou nabídku představí návštěvníkům celkem 1 256 firem z 41 zemí. Počet vystavovatelů se oproti loňskému roku zvýšil o 20 procent. Celkem bude otevřeno 8 pavilonů, tedy o 3 více, než v minulém roce.

Slovenská republika (SR) bude mít na MSV oficiální výstavní stánek, který organizačně zajišťuje Ministerstvo hospodářství SR a agentura SARIO. Celkově bude na MSV vystavovat 75 slovenských firem z odvětví obrábění, tváření, digitální továrna a plasty.

Oficiální kolektivní účasti na letošním veletrhu bude mít celkem 9 zemí – Francie, Maďarsko, Moldavsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Tchaj-wan a Finsko (premiérová účast). Největší počet firem bude z Německa (222), Slovenska (75), Itálie (71), Francie (49)
a Rakouska (41 firem).
 

Prezentace a tisková konference k MSV 2022

Prezentace a tisková konference k MSV 2022

Prezentace a tisková konference k MSV Brno 2022

Prezentace a tisková konference k MSV Brno 2022

 

Prezentace a tisková konference k MSV Brno 2022

Prezentace a tisková konference k MSV Brno 2022

Autor: Petr Darmovzal, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bratislavě