česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bratislavě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českého lázeňství v Bratislavě

Dne 15. října 2019 se uskutečnila v Hotelu Devín v Bratislavě v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) prezentace českého lázeňství. Projekt zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Bratislavě ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTourism Bratislava a Svazem léčebných lázní ČR.

Zúčastnilo se zhruba 50 osob a z řad slovenských účastníků především zástupci cestovních kanceláří a médií z oblasti cestovního ruchu a zdravotnictví. Náklady projektu kompletně hradilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

S úvodním slovem vystoupil velvyslanec České republiky na Slovensku. České lázeňství jako celek představila zástupkyně Svazu léčebných lázní ČR a ředitelka zahraniční kanceláře CzechTourism Bratislava. Prezentace se zúčastnilo 10 českých firem (Lázně Bělohrad, Lázně Lednice, Lázně Darkov, Royal Spa, Léčebné lázně Konstantinovy lázně, Lázně Luhačovice, Priessnitzovy léčebné lázně, Lázně Teplice v Čechách, Horské lázně Karlova Studánka, Imperial Karlovy Vary).

České lázeňské rezorty představily slovenským subjektům nabídku služeb ve formě power-pointových prezentací a videí. Nabídka služeb zahrnovala nejen léčbu různých druhů nemocí (např. pohybové ústrojí, dýchací potíže, onemocnění srdce a cév, cukrovka, kožní onemocnění, odtučňovací kúry, nervová onemocnění, dětská mozková obrna), ale i různé formy wellness (např. masáže, sauna, bazén, vířivka, koupele) a aktivní dovolené (např. turistika, cyklistika, golf, lov zvěře).    

Hlavním cílem projektu bylo zajistit výraznější propagaci českých lázeňských rezortů na Slovensku, podpořit vyšší návštěvnost českých lázní ze strany slovenských občanů či zvýšit povědomí o rozsahu, typech a kvalitě českého lázeňství.

Zástupci českých lázní velmi ocenili možnost prezentace na Slovensku. Vyjádřili spokojenost s výbornou organizací, profesionálním a příjemným přístupem organizátorů a informovali, že v průběhu akce se jim podařilo získat několik důležitých kontaktů, které budou rozvíjet. Zároveň vyjádřili naději, že realizovaný projekt přispěje do budoucna k vyšší návštěvnosti slovenských občanů v jejich lázních.    


Autor: Jaroslav Remeš - ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bratislavě