česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bratislavě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace mezinárodních veletrhů a výstav v Praze v roce 2020

Velvyslanectví ČR v Bratislavě zorganizovalo dne 4. prosince 2019 prezentaci mezinárodních veletrhů a výstav, které se uskuteční v roce 2020 na výstavišti v Praze Letňanech. Veletrhy pořádá společnost ABF, a.s., což je největší organizátor veletrhů a výstav v Praze a druhý největší v ČR. Prezentace byla určena pro zástupce slovenských médií, podnikatelských svazů a veřejné  správy.
 

Prezentace mezinárodních veletrhů v Praze v roce 2020

Prezentace mezinárodních veletrhů v Praze v roce 2020

Společnost ABF, a.s. vlastní a provozuje největší a nejmodernější multifunkční areál PVA Expo v Praze Letňanech. Areál zahrnuje výstavní plochu o rozloze 105.000 m², 7 moderních ocelových hal s celkovou plochou 35.000 m², venkovní plochou 10.000 m², parkoviště pro 3.000 aut a je výborně přístupný městskou hromadnou dopravou. V současné době jedná společnost ABF o odkupu pozemků pod výstavním areálem.

ABF, a.s. ročně organizuje zhruba 50 specializovaných veletrhů a výstav z různých odvětví (např. stavebnictví, cestovní ruch, doprava, automobilový průmysl, bydlení, gastronomie a hotelnictví, sport, zdraví, řemesla, reklama, polygrafie, ekologie, energetika, dřevozpracující průmysl).

Mezi nejvýznamnější mezinárodní veletrhy patří stavební veletrh For Arch, veletrh cestovního ruchu Holiday World, veletrh autobusů a hromadné dopravy Czechbus, veletrh čisté mobility e-Salon či rybářský veletrh For Fishing. Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijíždí z Německa, Polska, Slovenska a Maďarska. Ročně vystavuje v PVA Expo více než 8.000 firem z 35 zemí světa a návštěvnost převyšuje 1 mil. lidí.

Cílem prezentace bylo představit mezinárodní veletrhy a výstavy organizované společností ABF, a.s. v roce 2020 na výstavišti v Praze Letňanech a zvýšit tak o nich povědomí na Slovensku. Velvyslanectví ČR v Bratislavě se v rámci ekonomické diplomacie snaží organizováním různých firemních prezentací ve svých prostorách usnadnit našim firmám přímý kontakt se zástupci slovenských podnikatelských svazů, obchodních komor, oborových asociací, státních institucí z oblasti podpory mezinárodního obchodu i médií. Jsme přesvědčeni, že takto se o aktivitách českých firem na Slovensku dozví velké množství jejich potenciálních obchodních partnerů.

V případě společnosti ABF je naším cílem přispět k nárůstu počtu slovenských vystavovatelů na mezinárodních veletrzích a výstavách v Praze. Účast slovenských novinářů na prezentaci českých firem zajišťuje požadovanou medializaci aktivit velvyslanectví v oblasti ekonomické diplomacie na Slovensku a rovněž medializaci aktivit českých firem na Slovensku. Předchozí prezentace společnosti ABF na Velvyslanectví ČR v Bratislavě v lednu 2019 přispěla k účasti Trnavského a Nitranského samosprávného kraje na příštím ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v únoru 2020 či k příslibu oficiálního výstavního stánku Slovenské republiky prostřednictvím Ministerstva dopravy a výstavby SR na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v září 2020.   


Autor: Jaroslav Remeš - ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Praze