česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dočasné obnovení kontrol na česko-slovenské státní hranici

S ohledem na zhoršení situace v oblasti nelegální tranzitní migrace do Česka rozhodla vláda České republiky dočasně obnovit kontroly na státní hranici se Slovenskem, a to od 29. září 2022 do 8. října 2022. Hranici bude možné překračovat pouze na určených místech (seznam míst zde) a s platným občanským průkazem nebo pasem.
 

Počínaje půlnocí ze středy 28. září 2022 na čtvrtek 29. září 2022 budou v celé délce státní hranice se Slovenskou republikou znovuzavedeny hraniční kontroly na 27 bývalých hraničních přechodech, které zahrnují 17 hraničních přechodů silničních, 7 železničních a 3 říční hraniční přechody. Na jiných místech nebude možné, až na stanovené výjimky, minimálně po dobu následujících deseti dnů státní hranice překračovat. Výjimka platí pro občany, kteří hospodaří jako zemědělci v bezprostřední blízkosti státních hranic, a také pro lesníky, myslivce či rybáře při výkonu práce v bezprostředním příhraničí.

Jde o preventivní opatření, které umožní udržet situaci pod kontrolou s cílem zabránit nelegální migraci a aktivitě organizovaných skupin převaděčů. 

Podrobnější informace naleznete na stránkách MV ČR zde Znovuzavedení kontroly na hranicích se Slovenskem - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)