česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace k cestování na území Slovenské republiky

Občané České republiky mohou nyní volně vycestovat z České republiky, avšak je nutné mít na zřeteli  opatření státu, do kterého chtějí cestovat.
 

MOŽNOST CESTOVÁNÍ NA 48 HODIN MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A SLOVENSKOU REPUBLIKOU OD 27.5.2020 - 00:00 HOD. - BEZ TESTOVÁNÍ A KARANTÉNY

je možné v souladu s:

Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky č.j.:20588/2020-4/MIN/KAN ze dne 26.5.2020 (PDF, 329 KB)-  část I., odst. 1. p)

a současně v souladu s :

Opatřením Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky při ohrožení veřejného zdraví sp.zn.:OLP/4363/2020 z 26.5.2020 (PDF, 106 KB) - kterým se náležitě upravuje bod 4. opatření sp.zn.: OLP/4311/2020 z 22.05.2020.

Osoby cestující mezi Českou republikou a Slovenskou republikou v souladu s výše uvedenými předpisy (tedy maximálně na 48 hodin), předloží vždy policii při překračování hranic níže uvedený formulář (před cestou se doporučuje čitelně doplnit do formuláře jméno a příjmení cestujícího):

formulář k překročení hranic na 48 hodin - K VYTIŠTĚNÍ PŘED CESTOU (DOCX, 18 KB)   

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Zastupitelský úřad ČR v Bratislavě doporučuje se seznámit se základními informacemi ohledně vycestování z ČR.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ SLOVENSKA A TRANZIT

Vstup na území  Slovenska a tranzit není možný kromě výjimek uvedených na stránkách MZVaEZ Slovenské republiky.

Cesta za rodinou pro cizince na území SR je možná pouze pro osoby blízké občana SR (manžel, manželka, nezletilé dítě).

Turistika: Cizinci, kteří chtějí cestovat na území SR pouze za účelem turistiky nesplňují podmínky pro vstup na území SR a nejsou vpuštěni. Pro cestování za účelem turistiky se výjimky neudělují a nemá smysl o ně žádat.

Pro vstup na území SR je nutností být v některé z těchto kategorií osob.

3. DOPRAVA

Od 13. 3. 2020 je zastavena mezinárodní vlaková, autobusová i letecká doprava do a ze Slovenska až do odvolání. Cestu autem lze uskutečnit jen přes vybrané hraniční přechody. Turistické  výletní lodě smějí Slovenskem jen projíždět, nesmějí však nikde přistát. Otevřené hraniční přechody ČR – SR jsou: Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Drietoma – Starý Hrozenkov, Brodské – Břeclav (dálnice), Makov – Bílá-Bumbálka, Horné Srnie – Brumov- Bylnice, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice (nová cesta), Holíč – Hodonín, Lysá pod Makytou – Střelná.

Vnitrostátní doprava na Slovensku funguje v omezené míře, většinou podle víkendových jízdních řádů.

4. OPATŘENÍ PO VSTUPU NA SLOVENSKO

Všem osobám, které vstoupí na území SR po 20. 4. 2020, je nařízena izolace ve státem určených zařízeních  na dobu nevyhnutelnou pro vykonání diagnostiky na COVID 19. Po negativním testu jsou propuštěni do 14 denní domácí karantény.

5. INFORMAČNÍ ZDROJE

Informace  týkající se šíření koronaviru na Slovensku a přijatá opatření naleznete na stránce vlády SR.